Fixtures & Results

9th August

Helsinki Cricket Club
SKK Rapids
Helsinki Cricket Club won by 7 wickets
SKK Rapids
Empire CC
SKK Rapids won by 8 wickets
Northern Strikers
Southern Hitters
Northern Strikers won by 29 runs
Empire CC
SKK Rapids
SKK Rapids won by 10 wickets
Central Smashers
Western Warriors
Central Smashers won by 8 wickets
Greater Helinki CC
Helsinki Cricket Club
Helsinki Cricket Club won by 42 runs
Central Smashers
Northern Strikers
Northern Strikers won by 32 runs
Southern Hitters
Western Warriors
Southern Hitters won by 6 runs

8th August

Empire CC
Helsinki Cricket Club
Helsinki Cricket Club won by 5 wickets
Greater Helinki CC
SKK Rapids
SKK Rapids won by 10 runs

12th May

Ireland
09:45 GMT
Bangladesh
Worcestershire
10:00 GMT
Warwickshire
Essex
10:00 GMT
Middlesex
Gloucestershire
10:00 GMT
Somerset
Lancashire
10:00 GMT
Derbyshire
Surrey
10:00 GMT
Kent
Hampshire
10:00 GMT
Glamorgan
Leicestershire
13:00 GMT
Northamptonshire
Delhi Daredevils
14:30 GMT
Rising Pune Supergiants

13th May

Gujarat Lions
10:30 GMT
Sunrisers Hyderabad
Kolkata Knight Riders
14:30 GMT
Mumbai Indians

14th May

Ireland
09:45 GMT
New Zealand
Worcestershire
10:00 GMT
Durham
Glamorgan
10:00 GMT
Kent
Warwickshire
10:00 GMT
Yorkshire
Nottinghamshire
10:00 GMT
Lancashire
Somerset
10:00 GMT
Essex
Surrey
10:00 GMT
Hampshire
Sussex
10:00 GMT
Gloucestershire
Leicestershire
10:00 GMT
Derbyshire
Rising Pune Supergiants
10:30 GMT
Kings XI Punjab
Delhi Daredevils
14:30 GMT
Royal Challengers Bangalore

16th May

Durham
13:00 GMT
Lancashire
Northamptonshire
13:00 GMT
Nottinghamshire
Yorkshire
13:00 GMT
Leicestershire
Derbyshire
13:00 GMT
Worcestershire
TBC
14:30 GMT
TBC

17th May

Bangladesh
09:45 GMT
New Zealand
Kent
12:30 GMT
Essex
Hampshire
12:30 GMT
Sussex
Gloucestershire
12:30 GMT
Surrey
Middlesex
12:30 GMT
Somerset
TBC
14:30 GMT
TBC

19th May

Ireland
09:45 GMT
Bangladesh
TBC
14:30 GMT
TBC

21st May

Ireland
09:45 GMT
New Zealand
TBC
14:30 GMT
TBC

24th May

Bangladesh
09:45 GMT
New Zealand
England
13:00 GMT
South Africa

27th May

England
00:00 GMT
South Africa

29th May

England
00:00 GMT
South Africa

1st June

England
09:30 GMT
Bangladesh

2nd June

Australia
09:30 GMT
New Zealand

3rd June

Sri Lanka
09:30 GMT
South Africa

4th June

India
09:30 GMT
Pakistan

5th June

Australia
12:30 GMT
Bangladesh

6th June

England
09:30 GMT
New Zealand

7th June

Pakistan
12:30 GMT
South Africa

8th June

India
09:30 GMT
Sri Lanka

9th June

New Zealand
09:30 GMT
Bangladesh

10th June

England
09:30 GMT
Australia

11th June

India
09:30 GMT
South Africa

12th June

Sri Lanka
09:30 GMT
Pakistan

14th June

TBC
09:30 GMT
TBC

15th June

TBC
09:30 GMT
TBC

18th June

TBC
09:30 GMT
TBC

21st June

England
00:00 GMT
South Africa

23rd June

England
00:00 GMT
South Africa

25th June

England
00:00 GMT
South Africa

7th September

F vd Merwe XI
07:30 GMT
M vd Merwe XI
Devnarain XI
11:30 GMT
Terblanche XI

12th September

Jamaica Tallawahs
23:00 GMT
St Lucia Zouks

16th September

West Indies Women
23:00 GMT
Australia Women

22nd September

South Australia Women
23:30 GMT
New South Wales Women
Australian Capital Territory Women
23:30 GMT
Victoria Women

23rd September

New South Wales Women
23:30 GMT
Victoria Women
South Australia Women
23:30 GMT
Australian Capital Territory Women
Queensland
23:30 GMT
South Australia

28th September

New Zealand Under-19s
22:00 GMT
Bangladesh Under-19s

1st October

New Zealand Under-19s
22:00 GMT
Bangladesh Under-19s
New South Wales
23:30 GMT
Western Australia

3rd October

Argentina Women
20:00 GMT
Mexico Women
Peru
20:00 GMT
Brazil

4th October

Argentina
20:00 GMT
Brazil
Argentina Women
20:00 GMT
Brazil Women

6th October

TBC
16:30 GMT
TBC
TBC
20:00 GMT
TBC

8th October

New Zealand Under-19s
22:00 GMT
Bangladesh Under-19s

12th October

New Zealand Under-19s
22:00 GMT
Bangladesh Under-19s

1st November

West Indies Women
17:30 GMT
India Women

7th November

Trinidad & Tobago
17:30 GMT
Windward Islands

10th November

North West Women
08:00 GMT
KwaZulu-Natal Women
Gauteng Women
08:00 GMT
Free State Women

7th December

Wellington Women
21:30 GMT
Canterbury Women

26th December

Central Districts Women
23:40 GMT
Wellington Women

27th December

Auckland Women
23:40 GMT
Central Districts Women

28th December

Northern Districts Women
23:40 GMT
Otago Women

29th December

Auckland Women
23:30 GMT
Wellington Women
Canterbury Women
23:40 GMT
Otago Women

31st December

Auckland Women
23:40 GMT
Canterbury Women

1st January

TBC
10:30 GMT
TBC
Edinburgh Rocks
10:30 GMT
Rotterdam Rhinos
Amsterdam Kings
10:30 GMT
Edinburgh Rocks
Belfast Titans
10:30 GMT
Dublin Chiefs
Edinburgh Rocks
10:30 GMT
Glasgow Giants
Amsterdam Kings
10:30 GMT
Dublin Chiefs
Amsterdam Kings
10:30 GMT
Belfast Titans
Belfast Titans
14:30 GMT
Edinburgh Rocks
Amsterdam Kings
14:30 GMT
Rotterdam Rhinos
Glasgow Giants
14:30 GMT
Rotterdam Rhinos
Amsterdam Kings
14:30 GMT
Edinburgh Rocks
Belfast Titans
14:30 GMT
Rotterdam Rhinos
TBC
14:30 GMT
TBC
TBC
14:30 GMT
TBC
Rotterdam Rhinos
14:30 GMT
Belfast Titans
Belfast Titans
14:30 GMT
Dublin Chiefs
Amsterdam Kings
14:30 GMT
Glasgow Giants
Dublin Chiefs
14:30 GMT
Amsterdam Kings
Edinburgh Rocks
14:30 GMT
Dublin Chiefs
Dublin Chiefs
14:30 GMT
Rotterdam Rhinos
Edinburgh Rocks
14:30 GMT
Glasgow Giants
Dublin Chiefs
14:30 GMT
Rotterdam Rhinos
Glasgow Giants
14:30 GMT
Rotterdam Rhinos
Dublin Chiefs
14:30 GMT
Glasgow Giants
Edinburgh Rocks
14:30 GMT
Rotterdam Rhinos
Amsterdam Kings
14:30 GMT
Glasgow Giants
Belfast Titans
14:30 GMT
Glasgow Giants

6th January

Australian Capital Territory Women
23:00 GMT
Queensland Women
Victoria Women
23:00 GMT
Western Australia Women
South Australia Women
23:30 GMT
Tasmania Women

20th January

TBC
07:00 GMT
TBC
TBC
12:00 GMT
TBC

21st January

TBC
10:00 GMT
TBC

1st February

Eastern Province Women
08:00 GMT
Kei Women
Northerns Districts Women
08:00 GMT
KwaZulu-Natal Women
KwaZulu-Natal Inland Women
08:00 GMT
Limpopo Women

8th February

Western Province Women
08:00 GMT
Gauteng Women
Mpumalanga Women
08:00 GMT
Easterns Women

9th February

Western Province Women
08:00 GMT
Gauteng Women
Mpumalanga Women
08:00 GMT
Easterns Women

13th March

Sri Lanka Legends
13:30 GMT
South Africa Legends

14th March

India Legends
13:30 GMT
South Africa Legends
Australia
23:30 GMT
New Zealand

15th March

Eastern Province
07:30 GMT
Western Province
India
08:00 GMT
South Africa

16th March

India Over-50s
08:15 GMT
Namibia Over-50s
South Africa Over-50s
08:15 GMT
Pakistan Over-50s
England Over-50s
08:15 GMT
West Indies Over-50s
West Indies Over-50s
08:15 GMT
Zimbabwe Over-50s
New Zealand Over-50s
08:15 GMT
Sri Lanka Over-50s
Australia Over-50s
08:15 GMT
Canada Over-50s
Australia Legends
13:30 GMT
West Indies Legends

17th March

Multan Sultans
09:00 GMT
Peshawar Zalmi
TBC
11:30 GMT
TBC
Sri Lanka Legends
13:30 GMT
West Indies Legends
Karachi Kings
14:00 GMT
Lahore Qalandars

18th March

Prime Doleshwar Sporting Club
03:00 GMT
Khelaghar Samaj Kallyan Samity
Legends of Rupganj
03:00 GMT
Brothers Union
Abahani Limited
03:00 GMT
Old Dohs Sports Club
South Africa Over-50s
08:15 GMT
Namibia Over-50s
India Over-50s
08:15 GMT
Wales Over-50s
England Over-50s
08:15 GMT
Pakistan Over-50s
Sri Lanka Over-50s
08:15 GMT
West Indies Over-50s
Canada Over-50s
08:15 GMT
Zimbabwe Over-50s
Australia Over-50s
08:15 GMT
New Zealand Over-50s
TBC
11:30 GMT
TBC
TBC
14:00 GMT
TBC

19th March

Australia Legends
13:30 GMT
South Africa Legends

20th March

Mohammedan Sporting Club
03:00 GMT
Partex Sporting Club
Sheikh Jamal Dhanmondi Club
03:00 GMT
Gazi Group Cricketers
Prime Bank Cricket Club
03:00 GMT
Shinepukur Cricket Club
India Legends
13:30 GMT
Australia Legends

22nd March

Australia Women
00:00 GMT
South Africa Women
KwaZulu-Natal
07:30 GMT
Northerns
Western Province
07:30 GMT
Boland
North West
07:30 GMT
Free State
Easterns
07:30 GMT
Northern Cape
Border
07:30 GMT
Gauteng
Free State Women
08:00 GMT
KwaZulu-Natal Women
Northerns Women
08:00 GMT
Western Province Women
TBC
13:30 GMT
TBC

24th March

Prime Doleshwar Sporting Club
03:00 GMT
Gazi Group Cricketers
Legends of Rupganj
03:00 GMT
Khelaghar Samaj Kallyan Samity
Abahani Limited
03:00 GMT
Brothers Union

25th March

Australia Women
00:00 GMT
South Africa Women
Sheikh Jamal Dhanmondi Club
03:00 GMT
Shinepukur Cricket Club
Prime Bank Cricket Club
03:00 GMT
Mohammedan Sporting Club
Old Dohs Sports Club
03:00 GMT
Partex Sporting Club

29th March

Western Province Women
00:00 GMT
Free State Women
KwaZulu-Natal Women
00:00 GMT
Northerns Women
Gauteng Women
00:00 GMT
North West Women
TBC
07:30 GMT
TBC

3rd April

Pakistan
00:00 GMT
Bangladesh

4th April

Razees Yodhas
08:30 GMT
Highfy Warriors

5th April

Hapur Hurricanes
03:00 GMT
Royal Challenger Hapur
Advance Balance Riders
07:30 GMT
The Rising Stars Hapur
Hapur Police Yodhas
07:30 GMT
Highfy Warriors

6th April

Hapur Police Yodhas
03:00 GMT
Royal Challenger Hapur
Plus Infinity Tigers
07:30 GMT
Highfy Warriors

18th April

Hapur Hurricanes
01:30 GMT
Hapur Police Yodhas
Advance Balance Riders
03:30 GMT
Plus Infinity Tigers

19th April

Arora Aces
08:30 GMT
Plus Infinity Tigers

30th May

TBC
15:00 GMT
TBC

10th June

FPC Finnish Pakistani CC
14:30 GMT
Vantaa CC

25th June

Greater Helinki CC
14:30 GMT
Vantaa CC

18th July

Ireland
00:00 GMT
New Zealand

3rd August

ECB Blues
14:00 GMT
Sharjah

5th August

GYM Helsinki Gymkhana CC
14:30 GMT
SKK Stadin Ja Keravan Kriketti

8th August

West Indies
00:00 GMT
South Africa

9th August

Reykjavik Vikings
11:00 GMT
Hafnarfjoraur Himmers
Hafnarfjoraur Himmers
13:00 GMT
Kopavogur Puffins
TBC
16:00 GMT
TBC

11th August

SKK Stadin Ja Keravan Kriketti
14:30 GMT
Helsinki Cricket Club

12th August

Bengal Tigers CC
14:30 GMT
Vantaa CC
Empire CC
14:30 GMT
FPC Finnish Pakistani CC

13th August

England
10:00 GMT
Pakistan

14th August

Greater Helinki CC
14:30 GMT
GYM Helsinki Gymkhana CC

15th August

Lancashire
10:00 GMT
Nottinghamshire
Yorkshire
10:00 GMT
Derbyshire
Durham
10:00 GMT
Leicestershire
Birmingham Bears
10:00 GMT
Somerset
Northamptonshire
10:00 GMT
Worcestershire
Glamorgan
10:00 GMT
Gloucestershire
Hampshire
10:00 GMT
Surrey
Kent
10:00 GMT
Middlesex
Sussex
10:00 GMT
Essex

19th August

TBC
14:30 GMT
TBC

21st August

England
10:00 GMT
Pakistan

22nd August

Leicestershire
10:00 GMT
Nottinghamshire
Derbyshire
10:00 GMT
Durham
Worcestershire
10:00 GMT
Birmingham Bears
Somerset
10:00 GMT
Gloucestershire
Yorkshire
10:00 GMT
Lancashire
Hampshire
10:00 GMT
Essex
Middlesex
10:00 GMT
Sussex
Surrey
10:00 GMT
Kent
Northamptonshire
10:00 GMT
Glamorgan
TBC
12:00 GMT
TBC

23rd August

TBC
12:00 GMT
TBC
window.NREUM||(NREUM={});NREUM.info={"beacon":"bam.nr-data.net","licenseKey":"f0baf454ab","applicationID":"14902746","transactionName":"bgQENhAFXEFUWhdbDFdOJwEWDV1cGloRWwBSBBJNEAFBR1lNEG0FUBkSFxABQQ==","queueTime":0,"applicationTime":82,"atts":"QkMHQFgfT08=","errorBeacon":"bam.nr-data.net","agent":""}